Zainspiruj się, czyli jak mieszkał Ludwik XIV ?

image

Ludwik XIV znany był również jako Król Słońce. W XVII wieku był królem Francji. Pozostałością po nim, do czasów dzisiejszych, jest tzw. styl Ludwika XIV, nazywany także francuskim barokiem.

image

Do dziś miłośnicy tego stylu masowo wykupują umeblowanie starych francuskich domów i zamków, aby w swoim mieszkaniu mieć chociaż namiastkę okresu w historii pełnego przepychu i bogactwa detali.

Styl Ludwika XIV rozwinął się i osiągnął swą pełnię w trakcie przebudowy Wersalu, dawnego zameczku myśliwskiego Ludwika XIII, na baśniowy „Pałac Słońca” – olśniewającą rezydencję nie tylko króla, ale i kilkunastu tysięcy dworzan oraz całych zastępów służby. Podobnie jak architektura pałacu i ukształtowanie ogrodów, wystrój reprezentacyjnych wnętrz miał świadczyć o wielkości monarchy jako znakomitego stratega, opiekuna rolnictwa i przemysłu oraz patrona sztuki i nauki.

urzadzamy.pl

image

image

image

Styl ludwikowski nie zna słowa skromność i przeciętność. Każde wnętrze charakteryzuje bogactwo zdobień, luksusowe wykończenie, budzące zachwyt kształty, wygoda oraz reprezentacyjność.

Charakterystyczną cechą mebli w stylu Ludwika XIV jest ponadto przeskalowanie, widoczne m.in. w zgigantyzowanych gabarytach szaf czy komód oraz w wyciągniętych w górę zapleckach foteli.

-urzadzamy.pl

image

image

image

image

image

image

image

Może czas zaprosić Ludwika XIV do swojego domu ? 😃

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s