Pray For Paris – 13.11.2015

13 listopada 2015 roku. Około godziny 22 docierają do mnie pierwsze informacje o zamachu w Paryżu. Wszystkie telewizje zaczynają mowić tylko o tym. Liczba zabitych rośnie.

Przed moimi oczami pojawiają się twarze osób, które tam mieszkają i są mi bardziej lub mniej bliskie. Zdaję sobie sprawę z tego, kto mieszka niedaleko stadionu, a kto niedaleko hali, gdzie odbywał się koncert.

Z racji mojego przywiązania do Francji, ta tragedia dotyka rownież mnie – mimo tego, że dzieli mnie od niej 1 700 km.

Wieża Eiffla po raz pierwszy od 126 lat. Jest w żałobie. Jak cały Paryż, cała Francja, cały świat.

Facebook zalewa fala informacji, statusów, zmieniają się zdjęcia profilowe. Pojawiają się pierwsze hejty, głosy, że Francja sobie na to zasłużyła, dostali to, czego sami chcieli.

Ale czego chcieli ?

Podajcie mi powód, która upoważnia do mordowania setki ludzi – przypadkowych ludzi. Ludzi, którzy akurat przebywali w złym miejscu o złej porze. Ludzi  którzy mają swoje rodziny, domy, pasje i swoje życie. A właściwie mieli, bo w sobotnią noc to wszystko zostało im brutalnie odebrane. Dlaczego ? Nikt nie wie.

Jak można taką sytuację opatrzyć komentarzem: mają co chcieli. A gdyby to Twoja siostra poszła na koncert ulubionego zespołu, podczas którego zostałaby wzięta jako zakładniczka, a następnie zabita ? Czy ona tego chciała ? Czy na to zasłużyła ? Czy uważałbyś to za sprawiedliwe ? NIE.

Wlasnie dlatego zastanów się 5 razy, zanim coś skomentujesz.

Państwo Islamskie przyznaje sie do zamachu, a jako powód podaje odwet za Syrię.

Tylko czym zawinili Ci biedni ludzie, którzy zapewne nigdy w Syrii nie byli ? Mają odpowiadać za politykę swojego kraju ?

Od razu pojawiły się głosy przeciwników imigrantów, naczelnych hejterów muzułmanów, którzy głośno krzyczą o wykluczenie ich ze społeczeństwa ?

JAKIM PRAWEM ?

Czy jeśli katolik brutalnie gwałci i morduje dziesiątkę dzieci w wieku od 5 do 15 lat, powinniśmy zamordować, a co najmniej pomieszać z błotem wszystkich wyznawców Kościoła Rzymsko- katolickiego ?  Chyba nie na tym to polega.

A zmiana zdjeć profilowych ?

Tak, zgodzę się z tym, że połowa osób „zmienia, bo wszyscy zmieniają”. Jednak druga połowa zmienia, bo w ten sposób chce okazać solidarność z narodem francuskim. Pokazać to, że myśli o tragicznych wydarzeniach w Paryżu, że wspiera ich swoją modlitwą, ze jest. Wyobraź sobie sytuacje, w której było Ci bardzo ciężko. A teraz wyobraź sobie, wsparcie które okazała Ci całkowicie obca osoba. Ono jest bezcenne. Jeśli chociaż jednej osobie, przeżywającej trudne chwile w Paryżuta zmiana zdjęcia pomoże, to uważam, że cała akcja jest godna pochwały. Wlasnie dlatego, że KOMUŚ POMOGŁA.

STAY STRONG PARIS ! PRAY FOR YOU ! 🇫🇷 

Reklamy

One thought on “Pray For Paris – 13.11.2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s