ABT – moc endorfin

Nowy rok, nowa ja ! – te słowa wzięłam sobie głęboko do serca i wraz z początkiem stycznia wykupiłam karnet na siłownię. Tak, właśnie wtedy, stereotypowo, kiedy siłownia pęka w szwach od osób chcących zgubić zbędne kilogramy i wyrobić super mięśnie, stanęłam w progach Calypso Białystok.

Od razu pobiegłam do trenera, aby ułożył mi plan treningowy i zabrałam się za jego skrupulatną realizację ! Bieżnia, rowerek, maszyny – nic nie było mi straszne !

Jednak czegoś ciągle mi brakowało..

Podczas wielu treningów przyglądałam się z lekką ciekawością i troszkę cięższą zazdrością zajęciom prowadzonym „za szklaną szybą”. 🙂 Część mnie chciała do nich dołączyć, a drugą część ciągle coś powstrzymywało.

3 miesiące – dokładnie tyle zajęło mi przełamanie się i pójście na zajęcia.

Padło na ABT.

Pełna obaw czy podołam (muszę w tym miejscu dodać, że nienawidzę treningów Ewy Chodakowskiej i przerywam je po mniej więcej 7 minutach) zebrałam się w sobie i ruszyłam na ratunek mojej wakacyjnej sylwetce ! Skąd obawy ? Wyobraź sobie trening na maszynach – robisz powtórzenie za powtórzeniem, ale w pewnym momencie czujesz, że już nie dasz rady. Możesz przerwać, skończyć trening, pobiegać na bieżni lub pójść do domu. A zajęcia grupowe ? Przecież nie usiądziesz sobie nagle, wśród ćwiczących, stwierdzając, że jesteś zmęczona i na dziś starczy ! 😉

Dotarłam na zajęcia i … po samej rozgrzewce się zakochałam !

Może to zasługa pełnej energii, uśmiechniętej i niezwykle motywującej intruktorce, a może sam trening ABT jest tak niezwykły – pokochałam ten sposób ćwiczenia.

Po rozgrzewce czułam, że moje mięśnie rzeczywiście są rozgrzane, a po mniej więcej 9 minutach właściwych ćwiczeń zobaczyłam spadające na step krople potu ! 😉 Nie przesadzam, na pierwszy trening poszłam umalowana – to był błąd. Podkład dosłownie spłynął ! Po 50 minutach ćwiczeń czułam, że po raz pierwszy w życiu dałam z siebie 101 %.

Następnego dnia poczułam to jeszcze mocniej. 😉jatomifitness.pl

Zakwasy towarzyszyły mi przez kolejne kilka dni. Ale ! … Energii miałam w sobie tyle, że po powrocie do domu zrobiłam jeszcze wieczorny, 30 minutowy trening z Mel B.

Polecam każdemu ! ❤

Na czym polega trening ABT ?

ABT to program wzmacniający i poprawiający kondycję, wykonywany w rytm muzyki. Akronim ABT to skrót od angielskich słów „abdomen, buttocks and thighs” czyli „brzuch, pośladki i uda”, co daje dobre wyobrażenie o tym na czym się skupia ten trening. Starannie dobrane ćwiczenia wykorzystywane są po to, aby modelować i rzeźbić niższe partie ciała podczas treningu trwającego od 30 do 90 minut.

-jatomifitness.pl

Przykładowy trening:

A Wy, macie jakieś swoje ulubione treningi ? 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s